AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Classic Army M15A4 Carabine

Classic Army M15A4 Carabine

(23.10.2007 - 16:18)

Za dva měsíce to bude již rok, kdy jsem poprvé spatřil tuto krásku, M15A4. Jelikož s ní hraji již delší dobu, tak jsem se rozhodl napsat na ni konečně pár vět, které by osvětlily kladné, ale i záporné stránky této úžasné zbraně, kterou bych už nikdy nevyměnil.

Za prvé bych asi zhodnotil vzhledovou stránku. Jelikož jsem velkým nadšencem her typu Operace Flashpoint, tak je jasné, že díky kampani 1985: Cold War Crisis, kdy hrajete za Američany, jsem si oblíbil i jejich zbraně. Ve hře se sice vyskytuje M16A2, ale ta je téměř stejná jako M4A1 (kratší, policejní verze). Moje M15A4 působí již od pohledu velmi zajímavě, robusně a budí respekt díky celekovovému tělu od Classic Army. Jedná se o naprosto přesnou kopii zbraně M4A1 Carabine, kterou také můžete najít ve hře Counter Strike. Na vzhledu jsem nenašel jedinou chybičku, celá zbraň je přesně podle mých snů.

Classic Army M15A4 Carabine

Z technické stránky si také stěžovat, protože zbraň je velmi odolná. V základu má v sobě 100 pružinu a kvalitní vnitřnosti od classic army. Dostřel závisí na střelivu, stejně jako přesnost. Používám 0,25g kuličky Tokio Marui nebo Guarder. Pohybuje se tak kolem 50m účinně. Jediná nevýhoda bylo s hopupem v zimě, kdy se někdy stalo, že kulička dostala úplně špatnou rotaci a zatáčela i o pravý úhel. To se mi stalo jenom jednou po celodenní hře ve sněhu, mrazu a i dešti. Jinak střílí parádně. Jedinou nevýhodou je asi krátká hlaveň, která snižuje přesnost. To ale brzy nahradím přidáním provrtaného tlumiče a prodloužené hlavně. Možná i silnější pružina. Jinak technické informace najdete zde. Zbraň váží necelé 3kg a tak je opravdu lehká a pohyblivá. Jako medik to ocením velmi, protože často je zachraňování postřelených dost závislé na rychlosti a ohebnosti. M15A4 mi v tom nebrání a navíc poskytuje dokonalou krycí palbu.

Zhodnocení zbraně: rozhodně úžasná věc, vřele doporučuji, ale nemyslím si, že ji ocení začátečníci, protože její cena (asi 9800kč) je poněkud odrazující. Pokud si ji ale už pořídíte, nepochybíte. Zbraň je skvělý základ pro tuning vnitřností, bez potřeby upgradu mechboxu a těla. A pokud jste ještě milovník těchto zbraní, lepší volba pro mě není. Leda delší verze typu Riffle, kdy máte pevnou pažbu a dlouhou hlaveň jako u pušek M16. Pro rychlý pohyb je tato zbraň ideální, takže pokud si nejste jisti, jestli takovou nebo makovou zbraň, volte CA M15A4 Carabine.


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007