AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Destrukce Budov

Destrukce Budov

(22.11.2007 - 23:06)

Kdy budou všechny budovy zničitelné? Už dávno jsou!

Toto je otázka, která nám po oznámení ArmA2 byla mnohokrát položena: co se stalo se dvěmi nejočekávanějšími prvky: dynamickou destrukcí budov a RPG prvky. "Byly všechny pohřbeny?" nebo budou prezentovány ve formě, ve které jsme je viděli? Jestli ne, tak proč ne - je si vůbec Bohemia Interactive vědoma, že je má?

Destrukce budov

Když jsme předváděli Game 2, dynamická destrukce budov byla jedním z prvků, o kterém jsme mluvili, a která se lidem hodně líbila, když jí viděli. Co jsme měli: Hratelný prototyp několika budov, které byly dynamicky zničitelné. Destrukce byla velmi působivá, byla využita fyzická simulace a zůstávaly stálé dynamické trosky budov.

Destrukce budov - Game 2

Co jsme neměli:

Doufali jsme, že tyto problémy nějak vyřešíme, nebo najdeme novou cestu. Realita byla bohužel jiná. Navzdory tomu jsme vynaložili spoustu času a pracovního úsilí na tyto problémy, ukázalo se, že zejména poslední problém bude velmi těžko řešitelný a původní koncepci bude potřeba přepracovat.

Destrukce budov - ArmA 2

Něco jsme znovu navrhli, poučení z předchozích problémů, a destrukční systém pro ArmA2 by měl vypadat takto:

Myslíme, že toto řešení přinese mnoho výhod pro dynamickou destrukci budov ve hře a bude mnohem snadnější ho realizovat (a připravit data), vyžádá si mnohem méně výkonu CPU pro simulaci a bude přátelštější pro AI i multiplayer.

Chápu, že mnoho lidí bude zklamáno, že to není úplně to, o čem jsme mluvili a snažili se to zrealizovat, ale doufám, že většina z vás pochopí, že to rozhodnutí pro nás nebylo lehké a rozhodli jsme se pro tuto cestu, protože jsme to viděli jako nejlepší řešení pro hru, děláme ji pro vás!

RPG prvky

Dalším hlavním prvkem, oznámeným pro Game 2, byly RPG a neskriptovaná konverzace. Co se s nimi stalo? Byly zredukovány nebo dokonce úplně zrušeny? To se dozvíte v dalším pokračování tohoto blogu.

Zdroj: Arma Developer´s Blog


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007