AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Bioshock

Bioshock

(23.9.2007 - 19:07)

Bezesporu nejočekávanější hra tohoto roku již vyšla a mi Vám přinášíme recenzi. Spousta hráčů již od začátku vývoje očekávala něco netradičního. Také se tak stalo. Bioshock není hrou, kterou bychom potkávali na pultech obchodů každý den.. Zárukou kvality také může být vývojářský tým, který se může pochlubit řadou úspěchů. Mezi jejich prvotní díla lze řadit excelentní hru Systém Shock, která si našla spoustu příznivců a zaujala svým příběhem a originálními prvky. Následoval druhý díl, který si však nezískal příliš přízně. Bioshock je nejmladším přírůstkem do portfolia Irrational Games a mi se dnes podíváme na herní šok pod lupou.

První, co by jste o hře měli vědět je fakt, že vývojáři se snažili vytvořit volné pokračování původního Systém shock. Hra Vás od počátku zahaluje rouškou tajuplnosti a vy postupem času odhalujete opravdu silnou zápletku hry. Na začátku se ocitáte na palubě letadla, které nešťastnou náhodou havaruje někde v atlantském oceánu. Jediným štěstím je, že blízko se nachází maják, ke kterému lze doplavat a zachránit si tak svůj holý život. Vše vypadá opravdu opuštěně a tajuplně do chvíle, než se ocitnete v podmořském městě Rapture. Po kouzelné cestě miniponorkou k městu pochopíte, že jej zde založil Andrew Ryan. Původně mělo být určeno pro význačné a vybrané jedince světa, ovšem samotný tvůrce si zde vybudoval pokusnou laboratoř, a tak přeměnil hrstku morálně zdatných spoluobčanů na bandu krvelačných bestií. Je samozřejmostí, že občas narazíte i na někoho normálního, který se pokusům doktora ?frankensteina? vyhnul, ale je to jen mizivé procento. Dějově má hra rychlý spát a nebýt přílišné lineárnosti, tak by hra byla opravdu dokonalou.

Rozlehlý svět města Rapture je také ztvárněn velice dobře. Jednotlivé části na sebe plynule navazují a tudíž se skoro nikdy nedočkáte příliš dlouhého nahrávání. Level design je proveden na jedničku a patří hol vývojářům. Všechna místa jsou propracována do nejmenších detailů a nikdy v průběhu hry jsem nenašel stereotypní místo. Obecný systém hry je také provede výborně, ať už se jedná o zbraně, HUD ukazatele, nebo checkpointy. Hra Vám jednoduše přiroste k srdci, a brzy si navyknete na všechny herní principy a systém, který Vám hra nabízí.

Zbraňový arzenál je povedený a středně rozsáhlý. Naleznete zde standardní věci od koltu, brokovnice, kulometu, různých chemických zbraní apod. Alternativní formou útoku jsou takzvané plazmidy. Základní látkou je složka eve, která upravuje genetickou mřížku jedince a tak mu dává nadlidské schopnosti..vysílání blesků na omráčení nepřátel apod. Hráč má možnost použít jen omezené množství této látky a musí si jí často doplňovat pomocí injekcí, které v průběhu hry nalezne.

Mezí další lákadla hry patří možnost hackování různých bezpečnostních schránek, sejfů, zabezpečovacích systémů.

Po grafické stránce je hra výtečně provedená. Pokud máte silný stroj a rozjedete hru na plné detaily dočkáte se nadlidského zážitku. Ukázkou dobré kvality může být realistická voda, hloubka stínů a shaderů, dof a glow efekt s kompletní podporou DirectX 10. Celkově bych hru nazval úžasným zážitkem. Vše je provedeno precizně a do nejmenších detailů.


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007