AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

SEO - Optimalizace pro internetové vyhledávače

SEO - Optimalizace pro internetové vyhledávače

(30.12.2007 - 17:21)

Doménou posledních let života českého internetu je boj o přední místa ve vyhledávačích. Sice si řeknete, že už je všeho na internetu dost a dostat se nahoru je skoro nemožné, ale není to tak. Každý kvalitní obsah nezůstane oceněn. A to hlavně díky perfektní věci - Optimalizace pro Webové vyhledávače.

Nehodlám tu rozebírat žádné triky, jenom chci osvětlit, k čemu vlastně SEO je. Pokud máte dobrý web, ale návštěvnost nikde, nezoufejte. Pár změn a můžete se pyšnit vysokou návštěvností. Upozorňuji, že PPC programy a podobné nejsou součástí SEO. SEO je hlavně o dobrém, čitelném kódu, moderních technologiích, přehlednosti webu, kvalitním obsahu, počtu kvalitních linků vedoucích na váš web, registraci do všech katalogů... Atd. Nejlepší je asi začít kontrukcí webu. Je třeba dodržovat některé standarty, jako například validní xHTML kód (1.0 Strict nejlépe), oddělit grafickou stránku webu od obsahové (užití CSS kaskádových stylů) a pak další faktory, jako je třeba velikost stránky. Později je potřeba, aby na váš web někdo odkazoval a robot vyhledávače je mohl zaindexovat a to s co nejvyšším hodnocením (rank). Google používá PageRank (0 - 10), seznam má S-Rank (0 - 100), dále pak existují ještě další ranky, ale ty nás už tolik nezajímají. Ranky nejsou jenom o počtu linků na vás odkazujících, ale o jejich kvalitě tzn. o tom, zda se jedná o web s podobnou tématikou a kvalitním obsahem. Ideální je mít více kvalitních webů nebo si zaplatit umístění backlinku (zpětného odkazu) na jiný, populárnější web.

Existují ale i jiné metody, uspořádávání obsahu, optimalizace na fráze (dokonce i linky). Pokud na Váš web odkazuje odkaz s popiskem Počítače.cz, rozhodně neprodá vaše firma více spodního prádla, protože nebude na správné fráze ve vyhledávačích tak vysoko. Ale výstavba linků (linkbuilding) je často i záležitost profesionálních firem, které se Optimalizací pro webové vyhledávače zabývají. Často je proto jednodušší lehce zaplatit a nechat si web optimalizovat. Dokonce i SEO studie mají vysokou hodnotu.

Takže pokud chcete být úspěšní, investujte nebo se hodně učte. Nějaký blog (jako tento) vám živobytí neobstará.


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

Alpha007

Do kvalitního kódu také patří sématika... To jsem úplně vypustil.


Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007