AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Podzimní deprese

Podzimní deprese

(29.10.2008 - 20:18)

Nechi tady dlouhosáhle rozebírat moje poslední týdny života, ale spíše se chci dostat jinam. Proč lidé vymysleli něco, jako podzimní deprese? Proč na podzim? Cožpak ji nikdo nemáme i v ostatní roční doby? Toť otázka. Možná proto, že na podzim je to mnohem silnější. Čím je to způsobeno? To se přesně neví.

Podzim je totiž, jak si lidi určili, poslední část roku (prosinec se nepočítá, protože je to jenom třetina zimy, která leži dvěma třetinama už na začátku nového roku). Mnoho lidí si na nový rok dává předsevzetí, někdy i velmi náročná. Některé se dají splnit, jiné se plní hůř a některé jsou téměř nemožné, i když optimisté cítí naději. A takoví lidé často mívají podzimní deprese. A proč vlastně? Protože rok jim utekl pod prsty a ono se nesplnilo žádné z jejich očekávání. Do toho se určitě připlete nějaká zajímavá a povzbudivá událost, jako třeba pracovní neúspěchy, hádky nebo nic (když se nic neděje, lidé se nudí a bývají často na podzim mrzutí). A super nálada je tady. A to ještě umocněna sychravým počasím. Lidé si zafixovali, že tma, chlad, déšť a mlha jsou symboly "mizérie" a tak na ně působí negativně. Zkracující se den působí lidem problém v tom ohledu, že se jim plete časová orientace, jsou více unavení a málo slunečního svitu také na radosti nepřidá. Prostě super depkové období.

Podzimní mlha

Jak z toho? Jednoduše. Konec roku to ještě není. Je začátek listopadu, takže máme ještě dva měsíce na dohnání toho, co jsme nestihli. A že dva měsíce je docela dost času svědčí fakt, co všechno stihnete v létě. Také jsou to dva měsíce. (platí pro školáky). Jasně, teď ztrávíte tu hezčí část dne (kterou v létě prospíte po včerejším flámu) ve škole, ale to nevadí, večer a o víkendu času dost. Dále pro ty s lepší představivostí tu máme dobrou zprávu, za těma mrakama a mlhou je pořád sluníčko :) No a zima? Zatopte si, zapalte svíčku a poťte se, zima vám nebude :) Večer nečumte jako vždy do půlnoci do počítače, ale dejte si teplou vanu už o půl desáté a pak jděte spát, zítřek bude hned o něco lepší. No a poslední rada, hlavně se tímhle řiďte! (platí hlavně pro mně, psal jsem to dost pro sebe na zlepšení nálady :D a taky že se povedlo). No a zakrátko tu jsou vánoce, volno, časy klidu a pohody, takže pořád je na co se těšit. (konec světa nepočítám - to je pro pesimisty).


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007