AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Realita

Realita

(15.4.2007 - 23:23)

Co to je realita? To co kolem sebe vidíme smysly, nebo to, jak to vnímáme? Těžko říct. Těžko vysvětlit pocity jako de ja vu nebo podobně. Přemýšlel jsem nad tím, protože se mi hlavou pořád honí události posledních dní. Vím, mám toho fakt hodně, spím pár hodin denně, ale jsem vžy ráno spokojený. Horší je, jakmile si vzpomenu na něco nad čím jsem přemýšlel. Teď tu tak sedím a napadlo mě pustit si nějakou hudbu a tak jsem sáhl po Bedřichu Smetanovi, CD Má vlast. Takže se vžívám do Vltavy. Docela se to hodí. Když jsem venku pozoroval hvězdy, říkal jsem si, jestli tam někdo jiný žije. Opět jsem spatřil padající hvězdu, jako každý den. Vždy mi hlavou proletí přání, pořád jenom jedna věc, po které toužím už tak dlouho, že si ani nepamatuju, kdy jsem to takto začal vnímat. Veřejně to tady nenapíšu, nemuselo by se to hodit.


To jsem ale úplně odbočil od tématu. Taky se vám někdy stane, že se zaposloucháte do krásné hudby a najednou nevíte o světě? Nebo vydržíte jak já koukat z okna třeba dvě hodiny a snít jen tak? Často jenom takhle přemýšlím a ani nevnímám, co se děje okolo. Všechny znám spíš ze svého vnitřního vyprávění než skutečně. Někdy, když jsem příliš unavený a třeba přimhouřím při nějaké myšlence se sluchátky na uších oči, najednou jsem jakoby ve světě mých snů. Vidím je jako živé, jako kdybych tam byl, dokážu v nich logicky myslet, přesto je to jenom iluze. Ale je to opravdu iluze? Co třeba teorie prolínání paralelních světů? Někdy se stávají opravdu zajímavé věci, například když je hranice nejbližší, nevím sice mezi čím a jak moc, ale dříve jsem třeba zahlídl elementála vzduchu. Je to opravdu strašidelné, člověk málem zpanikaří, vidět něco takového, ale časem si to uvědomí a začne se projevovat přirozená zvědavost. Tím se mi povedlo zjistit, co jsem to vlastně párkrát viděl. Nevím, jestli jsem to opravdu viděl, ale věřím tomu, i to pomáhá ke zlepšení vnímavosti vůči okolí. Hodně lidí věří a víra dělá opravdu hodně. Když nemocný člověk věří, že se uzdraví, stane se tak. Mnoho lidí vše ale příliš brzo vzdává. Snad mezi ně nepatřím. To jsem se dostal vlastně na začátek tohoto příspěvku k mému snu. A pořád dokola. A proč to píši sem? Nevím. Zeptejte se mě :)


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

Apophis

Proč?


Alpha007

Psal jsem hodne divnych veci, bylo pozde vecer a ja mel pekelne spatnou naladu


sasa

Teď sem zmatenej.. v jednom svym článku to vypadá, jako kdyby si věřil ve vědu atd.. a tady píšeš div né o bohu.. Podle mě se dá teda všechno vysvětlit matematikou.. To že někdo věří že se uzdravý a uzdravý se není dáno tím, že by to bylo snad z nějákého vyšího principu a už vůbec né víry.. Je plno lidí, co věřili, že se uzdravý a jsou mrtvý.. Jinak k tomu elementu... Ty lisohlávky občas ukášou věci, kterejm taky sám nevěřím.. :D


Alpha007

Tady je někdo moc chytrej a dělý hrozné hrubky :D Tohle jsou takové zmatky. Věřit ve vědu a techniku se nevylučuje s tím věřit v něco nadpřirozené, protože věda se zajímá tím přirozeným, dál nevidí.


Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007