AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

eDownload.cz a rok 2008

eDownload.cz a rok 2008

(5.1.2009 - 21:35)

Rok se s rokem potkal a já bych vám rád přiblížil život nového, tedy již v úvozovkách, download serveru eDownload.cz za celé uplynulé období. Dá se říci první rok života, i když byl tedy spuštěn už 1.prosince 2007. A co se vlastně během roku změnilo?

Statistiky

Z celkem nového a neznámého download serveru, který se snaží přinášet uživatelům kvalitní služby a který se snaží konkurovat gigantům na českém trhu jako je třeba Stahuj.cz (tedy stahuj.centrum.cz) nebo třeba Slunečnice. Začátky byly poměrně rychlé díky podpoře magazínu SWMag.cz a hned první měsíce se návštevnost pohybovala kolem třech tisíc návštěv denně. Po několika měsících, tedy v červnu, se návštěvnost zdvojnásobila, tedy na čísla jako šest tisíc a podobně. Teď tu vstupujeme do nového roku a zatím se nám daří držet průměrnou návštěvnost 16 tisíc denně. Krásná jsou to čísla, ale na konkurenci pořád nemají, například Porse.cz je pořád o pár tisíc napřed a stahuj.cz skoro o sto tisíc. Takže je pořád co dohánět. Doufám, že se nám podaří držet tempo.

Další zajímavostí je i počet programů ke stažení. V druhé polovině roku 2008 jsme nasadili vyšší tempo a nyní vám nabízíme na eDownload.cz ke stažení kolem 5700 kusů downloadů.

Hlavní změny

Mezi hlavní změny a vylepšení nepatří ani tak moc to, co vidí běžný uživatel, ale spíše to, jak dobře běží systém. Optimalizace aplikace, přizpůsobování administrace k rychlejší a příjemnější práci a mnohé další věci pouhým okem nepostřehnutelné. Také jsme začali programy kopírovat na vlastní úložné prostory, abychom zajistili 100% funkčnost stahovacích odkazů a zaručili uživatelům klidný a bezpečný zážitek. Čeho si ale běžný uživatel možná všimne, jsou drobné úpravy vzhledu a drobných prvků, upravený našeptávač, který vám pomůže co nejrychleji najít právě to, co hledáte a další drobnosti až po náhledy externího kódu k programu. Rozšířili jsme seznam sekcí pro přesnější hledání v katalogu nebo jsme třeba ještě připravili malý seznam ikonek a bannerů, kterými nás můžete podpořit. Jejich výčet je na stránce pro webmastery. Budeme velmi rádi, když si nás třeba přidáte do podpisu diskuzních fór a podobně. Pomozte nám proniknout hlouběji do českého internetu a rozdrtit monopol velkých firem.

eDownload.cz

Plány do budoucna?

Ano, i eDownload.cz má své plány. Mezi hlavní patří stálý přísun nového softwaru, ale i expanze celého edownloadu. Zkvalitnění služeb a zpříjemnění prohlížení edownloadu i úpravou uživatelského profilu a vylepšením sociálních služeb. Rok 2009 bude velmi nabitý intenzivní prací a snahou dosáhnout všech cílů. Doufám, že nám v tom pomůžete.

To by bylo asi tak všechno hrubé zrno, jinak by se dalo totiž o eDownloadu mluvit třeba hodiny, každý den práce je vlastně nová novinky, takže jich ročně je tak 365,25 :)


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007