AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Google Chrome

Google Chrome

(17.10.2008 - 9:07)

Už je to nějaký ten pátek, kdy společnost Google Inc. uvolnila jejich nový internetový prohlížeč Google Chrome. Na první pohled se zdá, že prohlížeč je stejný jako všechny ostatní, ale kdo nedá na první dojem zjistí, že se mýlil. Mně si Google Chrome získal už jenom tím, že je naprosto nenáročný na hardwarové požadavky a když kliknu na ikonu Google Chrome, okamžitě se spustí. U Firefoxu to třeba trvá i několik vteřin. Další jeho bezesporu důležitou výhodou je rychlejší načítání stránek. Opravdu, stránky se načítají mnohem rychleji než třeba v Internet Exploreru. Nejvíce je tento rozdíl znatelný ve zpracování JavaScriptu, kdy Google Chrome dosahuje až desetinásobné rychlosti, oproti konkurenčním prohlížečům.

Google Chrome

S Google Chrome se nemusíte bát, že se vám stránky zobrazí špatně (třeba jako u IE6), protože v různých hodnoceních zobrazovací stránky prohlížeče si stojí Google Chrome stejně vysoko, jako třeba Opera.

To všechno zní moc hezky, tak kde je teda zakopaný pes? To by přece nebylo ono, kdyby byl vyroben geniální software bez jediné chyby. U Google Chrome vás třeba zamrzí to, že nepodporuje zásuvné moduly (pluginy), kteřé poměrně široká veřejnost například u Firefoxu využívá. Další nevýhodou jsou licenční podmínky, kdy software je sice Open Source, ale binární soubory se již řídí podle jejich vlastní EULA (End User Licence Agreement), kdy v české verzi mají hned několik chyb, kdy vlastně porušujete licenci už jenom spuštěním prohlížeče. V anglické verzi byly tyto chyby již odstraněny. Dalším takovým známým problémem je u některých počítačů zatěžování CPU. Někteří lidé si stěžují, že jim Google Chrome najednou začal zabírat hodně procesorového času i když nic nedělají. Proto se domnívají, že prohlížeč odesílá na Google různé informace o prohlížení stránek apod. Sice je program Open Source, ale kdo ví, co nakonec vůbec zkompilovali, takže tato informace není potvrzená.

I přesto je Google Chrome dobrým prohlížečem, který může s klidem konkurovat všem jeho sokům. Získal si mě díky své rychlosti a díky tomu se u mě v počítači ještě asi nějakou dobu ohřeje.


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007