AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Oční LED Display

Oční LED Display

(22.1.2008 - 23:00)

Dnes výzkumníci z Washingtonské univerzity uveřejnili oficiální prohlášení, že se jim podařilo vyvinout prototyp kontaktní čočky, která obsahuje miniaturní obvod zahrnující i LED diody. Podle jejich názoru se jedná o další krok k bionickému vidění. Čočka je biologicky nezávadná a byla testována na králících více než 20 minut v kuse a nezaznamenali přitom žádný zpětný negativní účinek.

I přestože obvod obsahuje LED diody, nesvítí. Mohl by ale vytvářet podklad pro budoucí oční internetové prohlížeče, které by usnadnili například práci dálkových řidičů apod. Čočka sice nenapravuje problémy vidění, ale vědci věří, že jednoho dne bude. Prozatím se ale jedná jenom o malý krůček ve vývoji.

Mikro LED display v oční čočce

Vidění skrze čočku by mělo být neporušené, pokud je ve vyplém stavu. Po zapnutí by se měl obraz promítat volně do prostoru před okem, například na čelní sklo.

Mikro LED display v oční čočce

Obvody v čočce jsou asi jenom pár nanometrů silné, LED diody mají ulopříčku zhruba jenom třetinu milimetru. Práce v těchto rozměrech je dosti složitá, ale díky novým mikrovláknům je již možná. Dále tým pracovníků pracuje na bezdrátové komunikaci, aby třeba v budoucnu byla čočka kompatibilní jako bezdrátový display například pro mobily.


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

Alpha007

Myslím si, že to bude docela taky posun v herním světě, když půjdete tajemným sklepením (opravdovým), s ovladačem ve tvaru zbraně a zpozarohu na vás bude vykukovat nějaká zrůda...


Váňa

No, ale co když to nebude zrůda, ale babíčka, co si šla do sklepa pro vokurky, a ty ji umlátíš tim ovladačem?


Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007