AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Opera 10

Opera 10

(17.12.2008 - 16:59)

Jak tak ubíhájí dny, měsíce a další jednotky nebudu jmenovat, předhánějí se vývojáři v tom, kdo udělá lepší internetový prohlížeč. Možná Microsoft to až tak žhavě neřeší a ti zrovna by měli nejvíc. Přesto ale jsme byli svědky vypuštění Google Chrome, následnému update mozilly firefox a drobných změn u Opery. Proč tohle zmiňuji? Protože Opera se nedala a jde dál. Nyní již vypustili ke stažení alpha verzi Opery 10.

Co nám Opera 10 přinese?

Rozhodně první věc o které se hlavně mluví je nový render engine nazvaný Presto 2.2 a s ním i velký nárůst výkonu aplikace. Jedná se totiž až od 30% zrychlení prohlížení internetových stránek. A to mluvím o reálném, takže pro všechny dostupném, nárůstu. Mezi další výhody tohoto enginu patří preciznost. Opera 10 se totiž stává zatím jediným pokořitelem tzv. Acid3 testu. Tento test má za úkol otestovat rychlost javascriptového enginu a také zobrazovací přesnost prohlížeče. Není náhoda, že IE7 dostává v tomto testu pouze 5/100. Opera 10 je na tom o poznání lépe, 100/100. Ostatní prohlížeče jako Mozilla Firefox nebo Google Chrome se drží na hodnotách kolem sedmdesáti.

Mezi další novinky patří třeba kontrola pravopisu přímo v prohlížeči nebo uživatelské rozhraní pro odesílání emailů. Další funkce jsou plánovány do beta verze Opery 10, která by měla být uvolněna na začátku roku 2009. No osobně se na ostrou verzi Opery 10 těším, protože u ní nejsou pouze nesplnitelné cíle, ale hlavně výsledky.


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007