AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Solární energie levněji než uhelná

Solární energie levněji než uhelná

(18.10.2008 - 15:08)

Je tomu teprve jeden den, kdy jsme se oficiálně dozvěděli o novém cíli firmy 1366 Technologies, která se zabývá výrobou a výzkumem solárních panelů. Přišli s nápadem, jak zlevnit výrobu solárních panelů a zvýšit jejich efektivitu. Kupodivu tím zázrakem nejsou nové materiály, ale čistě nové vývojové postupy. Základem technologie je vláknitá struktura mezi dvěma deskami, která odražené světlo od panelů vrací zpět a tak ho zpětně využije. Nyní se jedná o výměně materiálu této struktura z původního stříbra na měď, kdy dojde nejen ke snížení ceny panelu, ale i ke zvýšení elektrické vodivosti, protože, jak už je známo, měď vede lépe.

Solární panely pro 21. století

Cíl této firmy potvrzují i výpočty, kdy podle udaných hodnot výroba jednoho wattu energie bude stát méně než jeden dolar. Dále ve 1366 Technologies vypočítali, že konstanta dopadající energie na zemský povrch od slunce je 1366 W/m2, z čehož plyne možnost zásobit lidstvo pouze solární energií. Na to by bylo potřeba vyrobit zhruba 5x1020J energie, což je skoro stejné množství, jako dopadne od slunce na naší planetu za hodinu. Když tuto hodnotu energie dopadajícího světla vztáhneme na jeden rok, zjistíme, že je to mnohem více energie, než se nachází v současné době na zemi v podobě fosilních paliv.

Pokud bysme pokryli 0.2% plochy světa solárními panely s 20% účinností, pak bysme dostali takové množství energie, že by jsme mohli zásobit celé USA. To už stojí za to přemýšlení, jak zefektivnit produkci energie ze solárních panelů. No řekněte, není to dobrý způsob jak nejen ušetřit, ale i pomoci našemu životnímu prostředí se "vyšistit"?


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007