AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Windows Live Messenger

Windows Live Messenger

(29.10.2008 - 17:54)

Každý u nás ví, co to je icq. Protokol, který nám umožňuje bavit se s kamarády v reálném čase. O něco méně lidí si všimlo, že když si nainstalovali Windows XP (né poslední verze), tak v nabídce start byla ikonka pro spuštění programu Messenger. A ještě méně lidí tento program začalo používat. U nás se rozšířilo spíše icq (nevím proč, má chyby, není příliš bezpečné, pomalý přenos - vetšinu toho řeší qip). Když se ale podíváte na počet uživatelů různých protokolů zjistíte, že ICQ rozhodně není mezi prvními pěti. V žebříčku je právě ale Windows Live Messenger. V USA totiž například ICQ má jenom minimum lidí, obdobně jako u nás messengera. Proč ale mají radši messengera?

Proč Windows Live Messenger?

Nejen díky své tradici, díky silnějšímu vlivu Microsoft na spojené státy, ale taky díky velkému počtu uživatelů, kteří využívají emailové schránky serveru www.hotmail.com (nyní už Windows Live Hotmail). Windows Live Messenger totiž nabízí přímé propojení se všemi druhy služeb nabízené portálem Live.com. V messengeru totiž místo námi známého icq čísla používáte emailovou adresu. Tu použijete pro přihlášení do dalších desítek ruzných Live! aplikací (mail, chat, blog, myspace...). Zjednoduší se vám tím práce snad desetkrát, protože se stačí přihlásit jenom jednou (ne jak u nás na icq, na mail, na blog zvlášť).

Samotná práce s Messengerem je také příjemná. Messenger je rychlý, sice zabere něco místa v paměti, ale to v dnešní době řeší jenom minimum uživatelů. Navíc vypadá "cool". Verze 9 totiž vypadá typicky jako Windows Vista. A komu by se styl Aero nelíbil, že. Příjemné rozložení ovládacích prvků oken i hlavní nabídky je samozřejmost. Messenger se tak stává velmi pohodlným způsobem, jak se bavit s kamarády, organizovat kontakty, posílat maily (když je uživatel offline) nebo využívat mnoho dalších funkcí.

Funkce Messengeru

Na co mě osobně dostal messenger je hlasová nebo videokonverzace. Na icq mi například nikdy nefungovala (a když ano, tak s jedním nebo dvěma uživateli). Messenger je kvalitní na tyto fuknce jako třeba Skype (nejedná se ale o VoIP technologii). Posílání souborů přetažením do okna, posílání několika souborů naráz nezávisle na sobě jednomu uživateli s indikací průběhu přímo v okně chatu, náhled přijímaného obrázku, zvukové zprávy, různá upozornění, krásní smajlíci a možnost používat vlastní sady, různá pozadí chatovacího okna, vlastní barva messengeru, malování v okně chatu... a dalších nespočet funkcí, které vám Windows Live Messenger nabízí jsou na dosah ruky. Skvělou vlastností je blokování určitých kontaktů. Na icq jste je museli vložit do ignore listu, tím vám zmizeli z kontaktů. Opětovné povolení se projevilo i u toho uživatele. Tady ho vyberete ze seznamu, kliknete pravým tlačítkem, dáte blokovat kontakt a voila, je blokován a nikdo nic nepozná. Stejně rychlé a nezjištné je i odblokování. Prostě krása. Dalších pár novinek verze 9 je třeba animovaný avatar, animované pozadí chatovacího okna a další pár vymožeností, na které už tady není místo, protože by se článek roztáhl na několik stran. Jedna nevýhoda tohoto klienta a protokolu je, že ji u nás používá jenom málo lidí. Ale to přece můžete jednoduše změnit. Stáhněte, nainstalujte, pokecejte s přáteli a doporučte jim messengera. Není nic jednoduššího. A kdo ho vlastně získáte?

Windows Live Messenger Download

Nejjednodušší možnost je zajít na stránky eDownload.cz a vyhledat si slovíčko messenger. Ukáže se vám vše, co je pro messenger dostupné. Jinak verzi 9 můžete stáhnout zde: Windows Live Messenger 9 Download, o něco starší verzi 8 zde: Windows Live Messenger 8, další rozšíření o nové skiny a funkce stahujte zde: Messenger Plus Live 4.5 a patch pro jisté změny, které jsou uvedeny zde: Apatch pro Windows Live Messenger 9. Základní volbou je také oficiální web Live.com.

Windows Live Messenger

Rozhodně si také nenechte ujít nový začínající informační portál o Windows Live Messengeru, www.wlm.cz.


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007