AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Gympl

Gympl

(4.3.2008 - 9:47)

Před chvílí jsem se úplně náhodou dostal k filmu Tomáše Vorla - Gympl. No, mám z toho poněkud smíšené pocity. V první čtvrtině, když jsme se seznamovali s hlavními postavami jsem se s tímto filmem takřka plně ztotožnil. No ale pak už to bylo horší. Přirovnal bych to asi k prvnímu polibku s dívkou. Ze začátku to bylo prostě skvělé. Strašně dlouho se na to těšíte a se zájmem i závistí posloucháte, když o tom kamarád z 8. třídy vypráví. Prostě začátek si užíváte, ale po pár minutách už to nějak není ono. Holka, se kterou ?to provádíte? by ráda pořád pokračovala, ale vy už jedním okem sledujete, co běží v televizi. Ano, občas se do vás ?zakousne? tak, že i kdybyste měl v ruce nejdražší věc na světě, tak ji upustíte, ale tyto chvilky jsou čím dál kratší a postupem času vymizí. Pomalu, ale jistě z toho vyprchala všechna vášeň a celé to začalo být nudné. To samé mi udělal i ten film. Prvních 20 minut - super. Druhých 20 minut - nic moc. A posledních 20 minut - usínám! Ne, že by to bylo celé špatné, ale už to bylo o něčem jiném, než ten začátek. No ale přece nepřestanu, když jsem se na to tolik těšil, že. No a tak se dívám dál. Na konci se úroveň děje a zápletky mírně zvedne, ale i tak je to pořád ten vtipně-nudně-zajímavý film.

Nemůžu to ovšem celé zavrhovat. Film měl určitě zajímavou myšlenku a odvíjel se v originálním prostředí. Byla zde vidět dnešní mládež a její problémy. Ať už se jednalo o skoro existenční problémy jednoho z hlavních hrdinů Petra (Tomáš Vorel jr.), který žije s pracující matkou-alkoholičkou a malým bratrem, nebo o problémy Michala (Jiří Mádl), který je z rodiny vlivného podnikatele. Oba tito studenti gymnázia po nocích malují grafity a kvůli nim mají také problémy se zákonem i se školou. Oba tito herci podali skvělé herecké výkony. A nejen oni; určitě bych mezi výrazné tváře filmu uvedl Evu Holubovou, coby ředitelku krachujícího ?Gymplu?, pohodového a chápavého třídního Tomáše Matonohu a nebo matku Petra, kterou ztvárnila Zuzana Bydžovská.

Co mě možná dost vadilo, bylo to, že film se velmi brzo utrhnul od původního tématu a vydal se úplně jiným směrem. Spíše by se to mělo jmenovat ?Sprejeři?. No ale možná byl záměr takhle zapůsobit.

Každopádně, kdo z nás se po prvním polibku nepodíval na svou milou a neusmál se, že? i já jsem se po shlédnutí tohoto díla pohodlně usadil v křesle s rukama za hlavou a usmál jsem se. I přes vše, co jsem tomu vytknul, dávám 75%.

Váňa


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

Alpha007

Čistě omylem jsem tento film právě zhlédl. Řekl bych, že tento film je z produkce Tomáše Vorla ten nejslabší. Minimální děj, stálé opakování, myšlenky až hnusné. Nejsem si jist, zda to takhle vůbec někde vypadat může. Ale asi ano, jinak by nebyly vlaky posprejované (zničené). Jako výstraha to sloužit může.


Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007