AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Hellboy

Hellboy

(8.5.2008 - 15:57)

Celé 3 roky trvalo, než se tento film dostal až do mých spárů. Jelikož tedy nejde o nic aktuálního, nebudu se nijak sáhodlouze rozepisovat. Cítil jsem ale potřebu, nebo aspoň jakési nutkání podělit se s vámi o své pocity z tohoto díla.

Název filmu je totožný se jménem hlavního hrdiny, kterého našli za druhé světové války. Jedná se o napůl člověka a napůl pekelné monstrum, které disponuje nadlidskou silou. Dostal se na Zemi jako malý chlapec skrz jakousi bránu do pekel (resp. Z pekel). Jeden z účastníků onoho děje si ho přivlastnil a vychoval ho. Spolu s dalšími podobně zvláštními osobami pak působil v útvaru pro paranormální jevy.

Hellboy

Postavu Hellboye ztvárnil Ron Perlman, který opět dokázal, že stále patří mezi hereckou špičku. Mimo jiné si ve filmu zahrál také český herec Karel Roden v roli jednoho z hlavních záporáků, Rasputina. Jako další postavy, které stojí za zmínku bych uvedl pyrokinetičku Liz v podání Selmy Blair nebo obojživelníka Abeho, kterého si zahrál Doug Jones.

Film se natáčel v Praze, což ovšem dnes už není žádnou zajímavostí. Režisér Guillermo del Toro v tomto městě točil už film Blade II. Většina děje se ale odehrává v interiérech, takže si našeho hlavního města stejně moc neužijeme.

Je to velmi povedené dílo jak po grafické, tak i po dějové stránce. Plusem jsou skvělé herecké výkony, hlavně výkon Rona Perlmana. Konečné hodnocení - 78%.

Váňa


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

Darth Du5h4N

já bych byl střídmější a dal bych pouze 76,598347% :-D nemůžeš prostě napsat, že se ti to líbilo nebo nelíbilo? Jestliže napíšeš něco v procentech, většinou se očekává, žes k tomu číslu došel jakýmsi výpočtem, což by asi u hodnocení filmu šlo obtížně


Alpha007

Já to beru například jako 78% z pěti hvězdiček :D to už je srozumitelnější, ne? ;)


Váňa

To je sice strašně hezký, ale jak jinak se dá v kostce vyjádřit názor na film, než nějakym číselnym hodnocenim?


Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007