AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

House of wax - Dům voskových figurín

House of wax - Dům voskových figurín

(25.3.2008 - 14:21)

Dnes v noci jsem měl tu krásnou možnost podívat se na nějaký nový film. Z titulů, které jsem si přečetl na obalech DVD se mi nejvíce zamlouval právě tento film. Je to kousek od režiséra jménem Jaume Collet-Serra. Film ale nepochází přímo od něj (lépe řečeno od scénáristů, kteří s ním spolupracovali), ale je to vytvořeno na motivy stejnojmenného filmu z roku 1953 od Andrého De Totha. To byl remake snímku ?Mystery of the Wax Museum? od Michaela Curtize z roku 1933, který tento film natočil podle divadelní hry Charlese Beldena. Trochu zamotané, že?

Žánrově bych ho zařadil určitě do sekce hororů, převážně díky velmi ?lekavým? momentům, kdy se po zdlouhavém mihotání stínů ve tmě a šmátrání po baterce objeví podivně znetvořený záporák místo jednoho z hlavních hrdinů, který shodou nešťastných náhod a především díky ostrému noži výše zmíněného padoucha leží opodál a z krční tepny se mu řine rudá tekutina. Těchto momentů je film tak od poloviny více méně plný. Dále se tvůrci vůbec nebáli použít různé nechutnosti, jako hromadu hnijících mrtvol zvířat či pomalé napichování hlavy jedné z hrdinek na kůl. Ale to už trochu předbíhám.

House of wax - Dům voskových figurín

O co tedy ve filmu jde? Ve zkratce. Parta lidí jede na výlet. Přespí u lesa, rozbije se auto, najdou kousek dál zdánlivě malebné městečko. Narazí na psychopata, najdou dům z vosku a po sléze přijdou na to, že tam jsou všichni mrtví a někdo je zalil do vosku a vytvořil z nich figuríny. Ale to už se původní šestice mladých, krásný a určitě i bohatých Američanů zredukuje na číslo 2. Velmi originální je, že to není milenecký pár, jak tomu je u 95% všech ostatních filmů, ale jde o sourozence. No, tak ti dva se tak potloukají městem, perou se s úchylnými bratry, kteří vyvraždili celé město a postupně přicházejí celé záhadě na kloub. Zanechají po sobě mrtvé padouchy, mrtvé kamarády, mrtvé město a bandu stupidních a do oné chvíle nic netušících policajtů, kteří v oblasti žijí snad padesát let a ještě si městečka nevšimli. No a po tom masakru, odporných pozůstatcích těl, umírání kámošů a několika bitkám se záporáky má hlavní hrdina, starší bratr (své mladší sestry) tu drzost, že policistům ukradne kameru, kterou jeden ze záporníků před tím zcizil tomu nejotravnějšímu Američanovi, který tam stejně hrál jen křoví. Za prvé ta kamera byla jeden z hlavních důkazů a za druhé já bych po tom všem vykouřil karton cigaret a nechal se asi zavřít do blázince, jelikož bych měl nervy v nejbližším kýblu.

V hlavních rolích hráli (tančili a zpívali): půvabná Elisha Cuthbert a Chad Michael Murray coby starší, starostlivý, leč mírně nevlídný a volnomyšlenkářský bratr. Dál tam byl Brian Van Holt jako hlavní padouch, Jared Padalecki - přítel hrdinky, který ale zařve jako první, Jon Abrahams, který představoval křoví s kamerou a nakonec Paris Hilton, která byla taky křoví, ale s hezčí tváří a poprsím. A bez kamery. Ještě pár komparsistů, jeden černoch, který byl mezi nimi jen kvůli rasové vyváženosti typické americké středoškolské party. No, pak vedlejší padouch, který měl stejně celý film na pozůstatcích obličeje voskovou masku, takže ho nikdo nepozná a možná pár dalších zchudlých a nezajímavých herců. Jo a vosk. Toho tam bylo všude až dost.

House of wax - Dům voskových figurín

Co říci závěrem? Námět není špatný, hororové prvky tam tak jsou, ale nezapře to takovou tu ?američnost? filmu. Obsazení horší, ale v případě Elishy u mě mají velké plus, jelikož tu jsem miloval už když uváděla Populární mechaniku pro děti. Abych to neprodlužoval, konečné hodnocení je 78%.

Váňa


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007