AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

How to play

How to play

(12.3.2008 - 14:22)

Jelikož jsem se jednou v neděli nudil a měl po ruce kytaru, řekl jsem si, že se naučím něco nového. Seděl jsem zrovna u svého počítače, tak jsem zabrousil na Youtube.com. Zadal jsem ?How to play, guitar? a to, co z toho vylezlo bych označil za tzv. kzblití-materiál. Nejen, že některá tato videjka měla v popisu, že nám ukážou jak zahrát celou píseň Nothing else matters a při tom skončí po několika taktech, ale většina byla zahraná buď rychle, nebo moc pomalu, moc zdlouhavě a fragmentovaně, nebo zase prosvištěly celou skladbou a ani nestihly mrknout. Prostě většina lidí, co přispívá na tuto stránku jsou naprostí škotáci v tomto oboru. Jelikož si v každé situaci a každé činnosti myslím, že jsem lepší než ostatní (ne, že by tomu tak bylo), rozhodl jsem se natočit vlastní How to play video. Vybral jsem na to píseň Enter sandman od Metallicy. Vzhledem k tomu, že mám efekt propojený přímo s počítačem, zvuk videa budou tvořit 2 stopy. Jedna hraná a druhá namluvená později. Možná bude těžké skloubit ty dvě zvukové nahrávky do sebe, ale já mám výzvy rád.

Bohužel k uskutečnění tohoto ?projektu? musím překonat několik úskalí. Za prvé - chci to dát na Youtube, kde je tak nějak úředním jazykem angličtina, takže to budu pravděpodobně muset namluvit v angličtině. Za druhé - nemám tak výkonnou kameru, aby to bylo v nějaké ucházející kvalitě. A za třetí - nemám ani pořádnou videostřižnu, takže to celé spatlám na koleni ve Windows Movie Makeru. Tím pádem odpadají takové features, jako obraz v obraze nebo nějaké efekty. Zase mám výhodu v přímém nahrávání zvuku kytary do PC a docela dobrý audio-editační program, ve kterém můžu jednotlivé stopy míchat a pravděpodobně ho využiji při tvorbě tohoto videa. Spolu s tím souvisí i další výhoda - nebudu to namlouvat v realtimu, takže si můžu pořádně promyslet, co říct.

Jedno z mých videjí na youtubu mělo docela úspěch a to bylo zahráno přímo odporně, takže se nebojím, že by mě úplně (pomyslně) vypískali. Každopádně jestli mi někdo napíše o další podobná videa, rád se pokusím někomu pomoct v těžkých kytarových začátcích. To samé platí i pro příspěvky na této stránce, takže pište, jak je libo.

Taky mě te´d napadlo, že bych mohl do toho vide zahrnout víc pecek od Metallicy a možná do menší hloubky - jen intro a třeba nějakou charakteristickou část, aby si to každý zapamatoval. celé to je ale ve fázi příprav a rozmýšlení, takže to nebudu zatím nějak hrotit. pod tímto článkem bude umístěn určitě link, nebo celé video, atkže uvidíte sami, jak jsem se nakonec rozhodl.

Tak, to je ono. Není to zrovna zázrak, ale v tomhle jsem začátečník, takže snad budou další videa lepší. Každopádně, posuďte to sami.

Váňa


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

Alpha007

Ne, že bych ti rozuměl a že bych to podle toho jako dokázal zahrát, kdybych netušil :D Existuje jedna lepší metoda, než to ukazovat na kytaře a tím jsou taby, elektronická ilustrace. Ale to už je trochu jinde.


Váňa

No, to sice jo, ale ne každej umí taby přečíst. Mě osobně taky pomáhaj líp videa než taby, páč tam to přímo vidíš na kytaře a líp si to zapamatuješ, než když vidíš jen čísla v osnově.


Alpha007

Ja myslim idelani stav, kombinace, pulka obrazovky tab, pulka kytara, pekne synchro a je to neprekonatelne .)


Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007