AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Kvaska

Kvaska

(2.3.2008 - 17:17)

Tento film vypovídá o útěku z vězení, muzikálu a lásce. Zprvu se zdá film mírně ukvapený, rychlý a nesrozumitelný. Vše se ale postupně dozvídáme především v Mickiho vzpomínkách.

Hlavní hrdina - Micki (Filip Tomsa) hned v prvních několika minutách filmu uteče z vězení a přihlásí se na konkurz na nový muzikál a velmi komplikovaným způsobem se dostane mezi herce. V prostřizích, kde vzpomíná na život ve věznici, se dozvíme, že to všechno dělá kvůli slavné herečce Karin (Lucie Vondráčková). Ta představuje hlavní roli muzikálu a je také přítelkyní sponzora celého projektu. Micky se brzy stane oblíbeným nejen u ostatních herců, ale všimne si ho i Karin. Micky, uprchlý vězeň, nemá kde bydlet a tak přespává přímo v divadle. Jednou mu Karin řekne, že s ním potřebuje mluvit a tak na něj počká večer v divadle. No a takhle se začnou scházet. Hlavní postava muzikálu, slavný zpěvák Franta (Daniel Landa) se pohádá s režisérem a opustí muzikál. No a jelikož Micki je k dispozici za ty herce, kteří z nějakého důvodu nemůžou hrát, dostane Frantovu roli. Mezi tím však policie zjistí, že Micki má hrát hlavní roli v tomto muzikálu, přijdou ho zatknout přímo do divadla. Oskar (Rudolf Hrušínský), přítel Karin a sponzor by ztratil hodně, kdyby Mickiho zatkli ještě před premiérou a tak se spolu s ním schová pod jeviště. Tam Mickimu řekne, že ví o něm a Karin a Micki řekne zase jemu, že byl odsouzen neprávem. Policisté je nenajdou a druhý den Oskar vyřeší jeho problém díky jeho konexím. Premiéra dopadne dobře a Micki i s Karin urychleně odchází ještě před děkovačkou. Micki totiž ještě před svým útěkem zjistil, že jeho přítel z vězení má rakovinu. Teď, když byl očištěn se za ním i s Karin vydal do nemocnice, ale hned, jak se tam dostal, mu sestra řekla, že právě zemřel. Micki s Karin odjedou někam do neznáma a film končí.

Kvaska

V hlavní roli exceluje Filip Tomsa. Dříve jsme ho mohli vidět jen jako vedlejší role v několika seriálech. Především musím zdůraznit jeho pěvecký talent. Naopak mírně mě zklamala role Franty, namyšleného a mírně ?křupanského? zpěváka. Dan ho hrál dobře, ale prostě to nějak nebylo ono. V tomto filmu bylo obsazeno plno neznámých herců i hereček, což byl podle mne určitě dobrý tah. Myslím, že nikdo už nechce další film s Pavlem Lyškou nebo Ivanem Trojanem, toho je tu až až.

Za zmínku stojí určitě také soundtrack. Hudbu k filmu složil Daniel Landa a některé písně i sám nazpíval, včetně úvodní písně - Touha. Texty písní mají tak nějak typickou ?Landovskou? hloubku a i po hudební stránce jsou dle mého názoru velmi zdařilé.

Když tedy započítám příběh, obsazení a zpracování, přidám hudbu a skvělé herecké výkony, musím ohodnotit tento film velmi kladně. Nejede o trhák, ale určitě to není žádné ?béčko?. Je to originální dílo a určitě si zaslouží hodnocení 80%.

Scénář a režie: Mirjam Landa
Hudba: Daniel Landa

Váňa


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007