AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Něco málo o mně

Něco málo o mně

(4.3.2008 - 9:44)

Přemýšlel jsem, co napsat a po předešlém delším a ne zrovna vydařeném článku o mém vztahu k hudbě jsem se rozhodl, že se nebudu pouštět do žádných úvah a ničeho podobného. Napíšu něco o mě. Narodil jsem se 29. prosince roku 1989, přibližně v 6 hodin odpoledne. V současné době je mi tedy 18 let. Celý můj život bydlím v Blížkovicích. Je to taková malá-velká vesnice na jihu Moravy. Sem jsem chodil i 7 let na základní školu a po tom jsem ?nastoupil k výkonu tretu? na Gymnázium v Moravských Budějovicích. Na této škole jsem již pátým rokem.

Měřím cca 190 cm a vážím něco přes 95 kg. Mám hnědé dlouhé vlasy, zelenomodré oči a už mě nenapadá nic, co bych napsal k mému vzhledu. Mezi mé zájmy patří sledování filmů, seriálů a poslouchání hudby. Ale úplně nejvíc ze všeho se pokouším hudbu tvořit - především hrou na kytaru.

Hraji na kytaru ve skupině Poločas rozpadu. Toto jméno jsme se pokoušeli nikde moc nezveřejňovat, protože podle mě je strašné! No ale snad se nám podaří vymyslet nějaké normálnější. pokud máte nějaký nápad, pro mladou, originální a multižánrovou kapelu, napište to do komentářů. Skupinu jsem založil já s druhým kataristou, Ondřejem Křížem (pracovní jméno - malej Kája, jeho přezdívka - HaK). Hned na začátku se k nám přidal také bubeník Pavel Vejtasa (v současnosti hraje v kapele ZEUS), který od nás ale velmi brzy odešel. poté se zase vrátil a pak zase odešel. no a jelikož jsme se stále rozpadali a rozpadali, vymyslel Ondra jméno Poločas rozpadu. Po pár zkouškách se k nám taky přidal můj spolužák Dan Stejskal (Alpha007), který hrál ze začátku na klávesy, pak střídavě na všechno možné a nakonec si koupil basovou kytaru. Byli jsme tedy už 3 - 2 kytary a basa. Potřebovali jsme sehnat zpěváka (či zpěvačku), jelikož mé vokální schopnosti nebyli dostatečné. Poprosil jsem spolužačku Mílu, která s námi chvíli zkoušela, ale nevěnovala tomu dostatek času a pozornosti, takže s námi brzy ukončila ?spolupráci?. Potom jsem poznal jistou Páju, která s námi zpívá dodnes. Nedávno jsme sehnali i bubeníka, takže by se to mohlo snad už konečně někam pohnout.

Jak už jsem jistě zmínil, hraji na elektrickou kytaru. Je to typ Les Paul od značky SX. Ke hraní jsem se dostal nejspíš přes mého známého, bratra mého bývalého spolužáka, kytaristy ze skupiny Rookies, Libora Sobotku. Když jsem mu řekl, že si chci koupit kytaru, zapůjčil mi do té doby svou akustickou kytaru a tím mi umožnil, abych se učil ještě než budu do něčeho investovat. To byla tedy moje první kytara - jumbo od firmy Montana. Poté, když už jsem měl vlastní kytaru mi půjčil efekt - Zoom 606 a naučil mě několika trikům a technikám. Tímto mu tedy chci poděkovat. Nyní už mám kompletní výbavu zakoupenou, včetně multiefektu (Digitech RP 150), kabeláže, komba a obalu na kytaru. Chtěl bych si ale časem určitě pořídit kytaru novou a lepší. Přemýšlím, jestli zůstanu u typu les Paul, nebo zkusím něco nového. Mohl bych taky zkusit kytaru s tremolem, ale jelikož hraji odjakživa na pevnou kobylku, mohl bych s tím mít problémy. určitě si ale chci pořídit akustickou kytaru, jelikož má krásný zvuk a lepší praktické využití, než elektrika. Navíc mám v poslední době stále silnější nutkání začít hrát na klavír, jenže do toho bych musel taky něco vrazit a ani nevím, zda mi to půjde. No nechám to osudu. Tak to jsem já. V kostce. Těšte se na další články!

Váňa


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

nefertitti666

zapoměls dodat veleúspěšné kapele ZEUS :D


Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007