AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

RRRrrrrecenze

RRRrrrrecenze

(26.3.2008 - 10:28)

Dnes jsem se tak dlouho přehraboval ve videotéce, až jsem objevil opravdový skvost. RRRrrrr. Jedná se o Francouzskou komedii, která nás zavede do doby kamenné. Ale tak nějak jinak. Totiž, když jsem viděl ?Připoutejte se prosím?, myslel jsem, že je to nejabsurdnější film všech dob. Pak přišly filmy s Leslie Nielsenem, jako ?Bláznivá střela? nebo ?Utopenec na útěku? a potom už si člověk ani nedovede představit nesmyslnější film. Ale co čert nechtěl, je tady!

RRRrrr

Hned v úvodu mě tento film dostal, když za zvuků střelby a výbuchů začne vyprávět jakýsi příběh z Vietnamské války a potom oznámí, že o tom ten film nebude. Potom následuje pohled do světa, kde spolu žijí mamuti, slepicomuti, koňomuti a žížalomuti?. Po tomto úvodu už nevyjdete z prvotního úžasu po celou hodinu a půl.

Hlavní dějovou linku tvoří 800 let trvající válka mezi 2 kmeny. Špinavovlasí a Čistovlasí. Čistovlasí mají totiž šampón a ten chtějí zase ti druzí a tak se rozhodnou, že vyšlou jednu dívku, aby infiltrovala do kmene čistovlasáčů a ukradla recept na šampón. V sekundární dějové linii je vyšetřování vraždy, láska mezi blonďákem a ženou náčelníka, nebo rasové problémy a boje mezi oběma kmeny. Dále nechybí takové zajímavosti, jako jakýsi volejbal s nafouklou srnou, milostný taneček náčelníka věnovaný své ženě nebo fakt, že všichni se jmenují Kámen.

RRRrrr

Tento film natočil v roce 2003/4 francouzský režisér Alain Chabat, kterého můžeme znát snad jen ze snímku ?Asterix a Obelix: Mise Kleopatra?. Tyto dva filmy taky patří k vrcholům francouzské komedie a to především díky absurditě dovedené do dokonalosti. Na serveru ČSFD.cz byl film docela strhán a ohodnocen slabými 44%. Já budu film hodnotit poměrně kladněji, jelikož je to něco jiného, než už trošku opakované a kopírované americké komedie a ruku na srdce, Evropě stejně nic moc lepšího nemáme. Dávám tedy 90%.

A na závěr jeden citát: ?Kdysi jsme chodili po čtyřech a dnes chodíme po dvou. Jestli to takhle půjde dál, nebudeme mít po čem chodit.?

Váňa


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

lulka

děte do ......


Alpha007

....kina na tuhle parádní ptákovinku, která jistě potěší :D


Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007