AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Terminátor 3: Vzpoura strojů

Terminátor 3: Vzpoura strojů

(14.4.2008 - 20:46)

No, já bych vybral podtitul spíš ?Arnie chce další prachy?, nebo ?Konec dobrých akčních filmů v Hollywoodu?. V roce 2003 přišel na svět už třetí, a nezbývá než doufat, že opravdu poslední příběh o terminátorovi. Toho nemůže ztělesnit nikdo jiný, než Arnold Schwarzenegger. Tak, jako jenom Jasánek umí přednést báseň ?Vám z Wallstreetu?, tak jenom Arnie umí říct nezapomenutelné ?Hastala vista, baby?.

Snímek s původním názvem Terminator 3: Rise of the Machines vypustil ze svého chřtánu poměrně neznámý režisér Jonathan Mostow. James Cameron, režisér Terminátora a jeho druhého pokračování, se zřejmě musel při pohledu na tento film otáčet ve svém houpacím křesle, neboť dle mého názoru jde o opravdový paskvil. První příběh o androidovi z budoucnosti byl totiž kasovním trhákem a tak se Jimmi rozhodl natočit pokračování. To se setkalo s nevídaným úspěchem a získalo si spoustu fanoušků. Musím se přiznat, že i já mám tento film stále v oblibě.

No, ale mnozí možná vůbec neví, o čem že to ten film je. Pokusím se to tedy trošku přiblížit. Píše se rok XY v budoucnosti a lidstvo je ve válce s vysoce inteligentními stroji. Zavání to sice námětem od bratří Wachowských, ale ti byli tenkrát ještě v plenkách (nebo aspoň jejich Matrix). No, ale zpět. Výše zmiňované opravdu vysoce inteligentní stroje se nějak zmocní stroje času a tak vyšlou do minulosti robota zabijáka, aby odstranil vůdce posledních lidských vzbouřenců, Johna Connora. V prvním díle má terminátor zabít jeho matku, ve druhém díle Johna ve 12 letech a ve třetím díle Johna v dospělosti. Spolu s ním vyšle druhá strana samozřejmě slabšího, leč paradoxně v každém díle úspěšného bojovníka Johnovi na pomoc. A o tom je celý film.

Terminátor 3: Vzpoura strojů

Že na tom není nic zvláštního? To jsem si také myslel, než jsem se nezahloubal do podstaty hlavní myšlenky filmu. Tím, že by terminátor splnil svou misi a zabil by Johna v minulosti, neexistoval by John v budoucnosti. Stroje by tedy neměli nejmenší důvod vyslat do minulosti terminátora. Tím by ovšem John žil i v budoucnosti, protože ho nikdo nezabil v minulosti. Stroje by tedy vyslali terminátora do minulosti, aby Johna odstranil. Zamotané, že? Jediným možným východiskem je fakt, že terminátorova mise bude vždy neúspěšná. Protože kdyby tomu tak nebylo, dostane se to všechno do nekonečné smyčky, jejíž průběh jsem se snažil popsat výše. Tohle ale není ani zdaleka jediný nedostatek. Uvedu tedy pár dalších:

Celá tato snůška nesmyslů je podtržena chybami v českém překladu a rádoby vtipnými momenty, které nás jenom utvrzují v tom, že tvůrcům už nadobro došli nápady. Co dodat? Jen že kdyby si tento film promítl terminátor, zhroutil by se kvůli paradoxně nelogickému logického paradoxu. Něco podobného se stane i vám, kteří se chystáte si tento film pustit a brát ho vážně. Já to beru jen jako zoufalý a bohužel úspěšný pokus o vydělání balíku dolarů. Konečný verdikt je 30%. Za to, že jsou diváci stále dost hloupí na to, aby za tohle něco utratili.

Váňa


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007