AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

The phenomenon: 90?s

The phenomenon: 90?s

(1.5.2008 - 16:18)

Jako dnešní fenomén jsem vybral hudbu 90. let, jelikož především ta se hodně podílela na formování dnešní mladé generace. Těžko ovšem říct, zda to bylo přínosem, či nikoli.

Na mušku si v tomto článku vezmu tři popové hudební skupiny, kterým se v devadesátých letech pravděpodobně nedalo uniknout. Dnes nám jejich ?dílo? připadá zvrácené a bizarní, ale určitě jste i vy nejednou sledovali ESO (s úžasnou a nezapomenutelnou Terezkou Pergnerovou), kde byli na prvních příčkách Kelly Family, Backstreet boys nebo East seventeen.

The Kelly Family
Veselá rodinka v divném oblečení, vlasy po ramena s tolika nástroji, kolik jich vymyslíte, než stačíte říct Angelo, Paddy, Jessica, a další. Jejich největší boom u nás nastal odvysíláním klipu na píseň ?An Angel?. Stalo se tomu tak někdy v devadesátém šestém. Od té doby se to s nimi už vezlo. Přišel další klip a další a další a další. Pamatuji si, že se jen čekalo, až budou v Esu dost dlouho, aby nemohli pokračovat. Hned potom tam byl ale nasazen jejich nový klip a zase se čekalo, až dokraluje ten. Byla to prostě šílenost. Spolu s koncem 90. let přišel i konec Kelly Family. Z této kapely se zachovala jen zhruba polovina členů, kteří stále působí pod stejným názvem. Nutno dodat, že jejich nová muzika není vůbec špatná. Bohužel, jméno Kelly Family odradí většinou možných zájemců, takže kapela spěje pomalu do záhuby. No co, svoje si užili.

90s

Backstreet boys
Tato partička vznikla v polovině devadesátých let a položila základy obrovskému rozkvětu boybandů. Oni za to můžou ve světě, podobně jako u nás Lunetic. Své první album vydali ?Hoši ze Zadní ulice? v roce 1996 a prý aktivně působí doteď. Musím ale přiznat, že jsem je pěkně dlouho neslyšel. A doufám, že už ani neuslyším. I přes to, písně jako ?Backstreet back? nebo ?As Long As You Love Me? už asi nikdo z nás není schopen vymazat ze své paměti.

90s

East 17
Podivná směsice taneční hudby, klasických nástrojů a hlásku jemnějšího, než pohlazení Boží. V neposlední řadě nijak zvlášť složité texty a velmi originální vkus, co se oblékání a kombinování hudebních stylů týče. Tito klučíci vydali své debutové album Pie & Mash v roce 93 a stejně rychle, jak se vyšvihli na vrcholy hitparád z nich zase sletěli dolů. East 17 má na svém kontě pravděpodobně pouze jednu píseň, která u vás nevyvolá problémy trávicího traktu. Jedná se o ploužák Stay another day. Nic jiného si od nich radši nepouštějte.

90s

Když se tak na to podívám, divím se, že nejsme všichni divní. S tím, co jsme poslouchali, bych se nedivil, kdyby tomu tak bylo. No, ale přežili jsme to ve zdraví, takže nezbývá, než se z toho radovat. A vážně si nic z toho radši nepouštějte.

Váňa


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007