AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

The phenomenon: Emo music

The phenomenon: Emo music

(8.5.2008 - 15:46)

V dnešní době se pořád hodně mluví o tzv. Emo stylu. Co to je, to snad každý ví. 4erné boty, černé kalhoty, černé tričko, černá bunda, černé vlasy a černé oči. Plus do toho nějaké ty lebky a srdíčka. To každý zná a většina lidí se s tím už tak nějak smířila. Zapomíná se ale na to, že emo je hlavně o hudbě, a tím nemyslím to, co se dnes za emo hudbu vydává.

Mnoho lidí možná neví, že emo je v podstatě starší než 99% dnešních emařů. Prvopočátek tohoto stylu byl zaznamenán v roce 1985, kdy kapelu Rites of Spring z amerického Washingtonu začali jejich fanoušci označovat jako emo, díky procítěnosti a emotivnosti jejich vystoupení. Původní překlad, nebo vysvětlení výrazu emo byl ?Emotive Hardcore?. Jak se tak na to koukám, většina emo kapel asi zapomněla, co to emo je.

Emo

Dříve bylo emo opravdu hardcore odnož punku a punkrocku a zdaleka se nedala zařadit do mainstreamu, jako například Tokio Hotel nebo další německá skvadra skrývající se pod názvem Panik. Samozřejmě neříkám, že všechny emo-kapely jsou špatné. Osobně mám rád hudbu například skupiny 30 Seconds to Mars nebo My chemical romance. Myslím, že jsou dobří a mají určitě co nabídnout. Sami se ale zaškatulkovali do emo stylu a odsud je už asi bude horko těžko někdo vytahovat.

Emo

V osmdesátých letech se jednalo o underground, který byl určen jen opravdovým fanouškům tohoto stylu a ne všem od 13 do 16 let. Nepodřezávali si ruce, neurčovali módu a nebyli slyšet v rádiích od rána do večera. Tak řekněte sami. Nebylo to tenkrát lepší?

Váňa


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007