AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Van Helsing

Van Helsing

(25.3.2008 - 14:24)

Napsal a režíroval Stephen Sommers.

Tento film je, jak bych to nazval. Slátaninou prvního řádu. Pojí se zde příběh hraběte Draculy z Transylvánie, Frankensteinova monstra a boje upírů s vlkodlaky. Je to jako byste vzali kousek z filmu Blade, pak kus z Underworldu, připlácali pár starých západoevropských povídaček, nějaká ta monstra a příšery a všechno to nalepili na jistého Van Helsinga. prostě slátanina.

Van Helsing

Ona samotná postava Van Helsinga je velice zajímavá. Dracula tvrdí, že ho zná z dřívějška a oslovuje ho jménem Gabriel. Ke konci se dozvíme, že to on zabil Draculu kdysi před 400 lety a zřejmě to byl archanděl Gabriel, levá ruka Boží. To tedy znamená, že k prvotnímu výčtu přidáme ještě padlého anděla. A aby toho nebylo málo, je to takový James Bond 19. století. Používá totiž nejrůznější udělátka a na svou dobu supermoderní zbraně. Navíc trpí ztrátou paměti z dřívější doby, pracuje pro tajnou církevní organizaci a je prostě správňáckej. Ztvárnil ho Hugh Jackman, kterého jsme mohli spatřit především v trilogii X-men.

Další postavy jsou taky zajímavé, ale nějak sáhodlouze se k nim vyjadřovat nehodlám. Zmíním jen Transylvánskou princeznu Annu Valerious, kterou podle mého názoru velice dobře zahrála Kate Beckinsale. No, možná to je tím, že je tak strašně sexy, ale to není nikdy na škodu. Shodou okolností, právě tato herečka představovala hlavní postavu filmu Underworld, takže kdoví jestli to nejsou jen vystřižené scény z toho filmu, protože je to tak nějak na jedno kopyto.

Van Helsing

Co bych dále rád zmínil, ve filmu můžeme slyšet vynikající hudbu. Soundtracku složil a nahrál Alan Sivestri. Je to dynamické, ostatně stejně jako spád celého filmu. Hlavní motiv je tvořen rychlým rytmem, výraznými basy a co se mi hodně líbilo, zajímavou rychlou melodií na akustickou kytaru.

No, tak konečné shrnutí - víceméně dobře obsazeno, krásné prostředí, atmosféra a hudba, zajímavý, leč dost slátaný příběh. Dávám 80%.

Váňa


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007