AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Moderní pohádka

Moderní pohádka

(1.5.2007 - 20:00)

Moderní Pohádka - David Mališka

Žila jedna holčička na okraji městečka. Jednoho dne upekla čerstvý perníček, pomáhali jí při tom sestra Mařenka a její přítel Jeníček. Perníček byl pro babičku, co bydlela za sídlištěm v malém domečku.

Doma řekla nashledanou a vydala se s taškou plnou. Hned jak vyšla za svůj domek nalepil se na ní feťák Zdenek. Kampak ty malá holčičko? Jdu k babče toď všecičko. A pročpak tašku sebou vlečeš, sama jí přec neuneseš? Pomůžu ti žádné strachy. Kdepak, ty by si chtěl za to prachy. A co vlastně v tašce neseš? Je v tom jenom stará veteš. Štěstí zdraví babičce jdu přáti, z tašky perník chci jí dáti. Ty máš perník moje zlato? Co by dali jiní za to. Dej mi babči adresu, já jí perník zanesu. Kdepak hochu adresu, perník sama donesu. Ví to přece málé dítě, že každý feťák ošidí tě. Babička by k svému svátku, nedostala svojí dávku. Babča ta má perník ráda, pozve na něj kamaráda. Tak já letím čas mě tlačí, babča vždycky ve tři svačí.

Feťák Zdeněk hledá zkratku, hledá, hledá babči chatku. Zdeněk běžel jako ďas, u babči byl právě v čas. Ťuky, ťuky na dveře chaloupka se otevře. Nesu trávu babičko, zasmějem se maličko. Ubal jointa milý hochu zakouříme si teď trochu. Než tam vnučka dorazila, tráva babču porazila. Lekla se pak babičky, že má velké zorničky. Dívka bez zbytečných řečiček, vyndavá na stůl perníček. Pro Zdeňka však krutá zvěst, že perník cukrovinka jest. V absťáku teď Zdenek leží vzkřísejí ho jenom z těží. Z toho plyne poučení, že perník jako perník není.


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

NikušQa

HeY Musím řííct že To je upa Mazáácký :D:


marketa 312

dobry nejlepsi co sem cetla a udelej jeste nakou


David

Jj, povedlo se to... taky jsme to vymýšlely s kamarádkou a už pracujeme na dalších :o)


vlk

to byla spica omeleta


Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007