AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Konec Vánoc v Čechách

Konec Vánoc v Čechách

(12.12.2007 - 23:40)

A tak jsme se nakonec dohodli, že Vánoce zrušíme. Ano, předběhl jsem událostem celého článku. Nechci nic zdržovat a rád bych, aby vylpynulo přesně to, co vyplynout má. Jenže co teď? O čem budu psát? No tak dobře, vrátíme se zpět.

Když jsem dnes ráno nastoupil do autobusu směrem na Brno pln očekávání, netušil jsem, co se ještě dnes stane. Hned jakmile jsme dorazili do Brna, udělali ze sebe v autobuse šašky a další zajímavé věci, absolvovali první návštěvu muzea (Mendlova) a opět nastoupili a přepravili se do Olympie, začal jsem myslet na Vánoce. Všude se už drala Vánoční atmosféra ven, ale pořád něco chybělo. Možná to těšení se samotné. Mno a když už jsme byli v té Olympii, tak jsem si řekl, že nakoupím alespoň nějaké dárky... Prošel jsem několik desítek obchodů, prohlédl každou druhou věc a čím více hodiny ukazovaly, tím méně dárků jsem měl. Respektive peněz na ně. To jsem si koupil něco na zub u MacDonalda, pak Pepsicolu a.. Skoro dvě stovky pryč. Ale to nebyl hlavní problém. Horší bylo to, že i přes velký výběr jsem nemohl pro nikoho nic vybrat. Vše bylo tak komerční a neosobní. Žádná nápaditost, nic. Chtěl jsem něco pro mámu, tátu, sestru, babičku a Jitku. Jenže pořád nic. Zvláštní. Pak už ale došel čas a já musel na sraz před kino, protože cílem dne bylo shlédnout film Beowulf. Skvělá animace. To je vše. A pak hned domů.

A vánocům jsem se nevyhnul. Po chvilce každodenní rutiny jsem se dostal až k rodinné večeři, kde se debatovalo. A o čem? O vánocích. Každý si stěžoval, jak má moc práce a žádné dárky, že doma není uklizeno a že se nikdo na Vánoce netěší. Mno a tak jsme prvně dospěli k názoru, že si nebudeme dávat dárky. A hned těsně po tom vlastně k tomu, že sice si ozdobíme stromeček, nějak jednoduše, sníme dobrou večeři, ale Vánoce jako takové tento rok vynecháme.

Jak tak koukám, je to rok od roku horší. Já osobně když vidím stromeček a dárky, tak si vybavím štastné chvíle, kdy jsou všichni spolu, s těmi, které mají rádi. Sice rodinu mám rád, ale radši mám někoho jiného, ale s ním asi Vánoce nikdy nestrávím. A tak se dostáváme k pesimizmu. A pak člověk sedí v pokoji, kouká ven z okna a sní o něčem, co by si moc přál. Že nedostanu žádný dárek mi ani tak nevadí, jenom nechci být sám. Vánoce jsou pro mě skoro nejsmutnější svátky v roce, takže tím, že jsme je zrušili, můžu se všemu tomu shonu nebo pocitů vzdát. Ale mě optimismus naštěstí neopouští a tak věřím, že příští Vánoce již budou a budou skvělé. A tak přeji vám všem štastné a veselé. Hlavně letos.


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007