AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Martin a bílý kůň

Martin a bílý kůň

(11.11.2007 - 23:11)

Neděle, ráno a já se probouzím ze sna o Vánocích. Ale v tom najednou kouknu z okna ven a tam bílo. Myslel jsem, že ještě spím, ale bylo to tak. Svátek svatého Martina, ke kterému se váže pranostika, že přijíždí na bílém koni, tedy že přináší první sníh. A dnes tomu tak opravdu bylo. Čekal jsem na tento okamžik docela dlouho, úplně mi to změnilo náladu a já se vesele vydal na pospas dni.

Po snídani, přípravě k práci a dalších činnostech však zazvonil zvonek a tam stál Martin. Sice ne na bílém koni doslova, ale na bílém sněhu. Neváhal jsem a vyrazil s ním ven. Připadal jsem si, jako malé dítě, které vyběhne ven vstříc padající zmrzlé vodě, mlze a ukrutné zimě. Ale bílá barva vše zlepší. Takže nálada skvělá, svět najednou vypadal radostněji a já se po dlouhé době zase těšil na Vánoce. Postavěli jsme sněhuláka ve tvaru dobře urostlé nahé slečny na stromě (to aby nespadla), pak se jí chvíli kochali a zpět na oběd domů.

Odpoledne sice nebylo takové veselé, ale také to šlo. Jenom sníh se pomale opět měnil na vodu a tvořilo se bláto a břečka a já se sestrou a tátou jsme vyrazili zazimovávat zahradu. Časem se pomale smrákalo a Vánoční nálada se vytrácela. Když jsem před hodinou přišel z procházky s našim psem, už jsem se na to koukal jinak. Nikoli pesimisticky, ale konečně. Nebo spíše beznadějně. Napadaly mě myšlenky týkající se budoucnosti mé a všech ostatních, vzpomínal jsem na věci minulé a představoval si, jak všude leží sníh, já a moje přítelkyně se spolu brouzdáme zasněženou cestou a já se cítím jako nejšťastnější člověk na světě. Ano, tento pocit také znám, jednou jsem ho zažil, dávno. Mělo to sice nějaké mouchy, ale nic není ideální. Jenže takové věci mi teď asi nejsou souzeny, takže se musím držět toho, co je mi nabízeno. Práce, hudba, škola a ... A co? Chybí tu láska nebo aspoň někdo jiný, ale o nikom nepíši. Proč? Rád bych, ale asi už ztrácím tu nit, které jsem se držel. Nic mi nejde, v ničem se mi nedaří, co tedy s tím? Nic. Nebo snad něco ano? Leda setrvat. A proto vlastně píši tento článek, abych to aspoň někam napsal a někdy se pak na to zpětně podíval a řekl si, zlepšil jsem se, dotáhl jsem to dál. Tedy, doufám v to.


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007