AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Nekonečný výlet

Nekonečný výlet

(7.5.2008 - 20:10)

Už ve škole jsme se s klukama dohodli, že odpoledne pojedeme na vyjížďku na motorkách. Takže po skončení poslední hodiny jsem vyrazil s Láďou k nám domů pro můj pekelný stroj. Připravili jsme ho, vytáhli ven a pustil jsem se na něm z kopce. Ale ejhle, ani to nevzdychlo. Tak jsme pod kopcem štelovali a zkoumali a nakonec jsem kopec musel vytlacit zpet do garaze abych mohli vyměnit svíčku. Pak se už motor chytil. Dojeli jsme na benzinu a natankovali. Potom jsme se stavili pro Jožku. Tam jsem ale skončil stejně jako u nás pod kopcem. Naštěstí Jožka měl všechno patřičné nádobíčko a tak jsme to zase dali nějak do kupy. Vyrazili jsme na Jemnici.

Do Jemnice jsme nějak dojeli, ale už 200m od Martinova domu mi to chcíplo totálně. Tak jsme s klukama vyčistili svíčku a pak se to naštěstí chytlo. Dole na benzině jsme dofoukli pneumatiky a vyrazili na Dačice. Krásná cesta, paráda. Jenom kdybych neměl jenom pětinu výkonu, co ostatní :D Problém se ale ukázal v Dačicích, kdy mi v kopci prasklo něco v zadní brzdě a ta přestala reagovat. Předemnou křižovatka. Tak tak jsem to dobrzdil přední brzdou. Co teď ale? Nechtěl jsem jet bez brzd. Tak jsem zastavil, něco jsem s tím udělal, trošku to dotáhl a tak, jenže mezitím se mi zase podělala svíčka či co a už to zase nechtělo nastartovat. To už mě docela štvalo. Pár vesnic na to mi to chcíplo už i při jízdě. A to hned třikrát. No prostě Hrůza.

Nekonečný výlet
Můj simál vlevo :D

Později jsem na to přišel, spíš jsem si to myslel. Sešteloval jsem karburátor, zdálo se mi, že tam cpe málo paliva. A ono to asi fungovalo. Tak jsem jel. Po pár km mi to ale chcíplo zase. Teď už jsem fakt netušil. Zjistil jsem ale, že se vyskytl nový problém - nepřitékal benzín z nádrže. Měl jsem před jízdou 6 litrů, takže to jsem projet nemohl. Tak jsem se v tom pošťoural a zjistil, že kvůli podtlaku a pak i špíně na sítku mi tak opravdu palivo neteklo. Tak jsem to opět poladil a vyrazil směr Budějovice. Hurá, dojel jsem přez město až domů. To se mi ulevilo.

Po cestě jsem byl rozhodnutý dokonce několikrát vzít simála a vyhodit ho do kontejneru nebo tak. Nebo ho třeba prodat a koupit něco jiného. Teď ale už vím, kde byl problém a tak na něm asi ještě nějaký ted týden jezdit budu. Snad si na něm neudělám moc silnou citovou vazbu :D No každopádně se už těším na další vyjížďku.


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

Váňova faninka

Proč už Váňa nepíše články?


Alpha007

On píše, časem sem od něj něco hodím zase, ještě mám s zásobě tři.


Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007