AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Praha

Praha

(27.4.2007 - 21:33)

Když mi ráno v 4:55 zazvonil budík, tak jsem doufal, že se mi to jenom zdá. Jenže moje noční můra se naplnila a já musel vstávat. Neměl jsem příliš mnoho času, takže jsem se rychle oblékl, hodil chleba a čas do batohu a vyrazil na vlakové nádraží, odkud jsme odjížděli následně autobusem s naší třídou do Prahy na exkurzi.


PrahaPo vyčerpávající cestě jsme zastavili na Náměstí Republiky, teda aspoň doufám, že se to tak jmenovalo. Tak jsme vyrazili do nejbližšího vstupu do metra a dali si přesun o dvě stanice směrem pod Hrad. Vylezli jsme na kopec nahoru a prošli celým areálem hradu abysme našli naši průvodkyni. Do této chvíle jsme si to docela užívali a dělali si srandu ze všeho, co šlo. Pak jsme ale vlezli do chrámu sv. Víta a měli tam prohlídku. Když jsme se teda skrze stovky lidí prodrali až dovnitř, málem nás rozdělili tím, že půlku pustili a druhou už ne. Ale to dopadlo dobře. Prošli jsme si chrám a pak vyrazili do jedné z věží po točitých schodech. Nejen, že se nám točila hlava, ale ještě to bylo děsně vysoko a bolely nás nohy. Panorama ale stálo za to. Praha jako na dlani, hromady domů, domů, silnic a domů. Všude, kam jste se podívali. Byl lehký opar, ale spíše to byl prach a smog. Sestoupili jsme dolů, prošli Hrad, koukli se na střídání stráží, omrkli ceny jako např. 0,3l Bonaquy za 80kč! Bageta za 96kč a mnoho dalšího. Z toho sem nedostával chuť na toto jídlo, ale spíš se mi dělalo zle. A chudáci turisté z cizích zemí to kupovali.


PrahaNásledoval rozchod na Václavském náměstí. To jsme pak někam zasedli a odpočinuli. Prošli jsme pak různé okolní uličky, Honza si koupil nová trsátka, já sehnal 1,5l Bonaqu za 16kč a všichni jsme byli šťastní. Můžu říct, že jsem viděl opravdu hodně věcí. Od velkého množství pěkných holek po nejrůznější černochy, cigány a žebrající bezdomovce v botách značky Adidas. Fronty, zácpy, šílená dopravní situace. Mno tak jsme pak šli do národního divadla. Jo, pěkný. Docela vysoké. Příjemné sedačky a ventilace. Mno a to je z Prahy vše. Opět metro, autobus a cesta domů. Až teda na zácpu kvůli bouraččce. To jel autobus vedle nás a já koukal na jeho cenník. Pak nás předjel a o něco později už byl uprostřed bouračky naťuklý s dalšímy šesti auty. Po hodině jsme se vypletli naštestí. A následovala poklidná cesta domů za rytmu Trancu z mého iPodu.


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007