AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Smrt a znovuzrození Windows

Smrt a znovuzrození Windows

(31.10.2007 - 19:02)

Bohužel, přišlo to, co přijít mělo. A nic už s tím nemohu dělat. Je to tu a s tím končí i jedna velká éra. Éra nejdéle nainstalovaného operačního systému Windows XP Home Edition v Moravských Budějovicích.

Doufal jsem, že mů systém přežije Visty. Bohužel se tak nestalo. Na třikrát aktivovaný, kvůli velkým hardwarovým změnám, se 140MB registrů, instalovaný v roce 2002... Ano, to byl můj operační systém. To slovíčko byl je velmi důležité a to z jednoho prostého důvodu - už není. Stalo se to, co mi bylo vždy noční můrou. Systém nenávratně odešel do nekonečných lovišť a zanechal za sebou spustošený disk. Mnohokrát jsem ho zpravil, úspěšně. A dokonce se jednalo o problémy typu chybného systémového boot sektoru, interní chybě windows při načítání ba i dokonce výměně HDD! Prý je nemožné systém přenést na jiný disk, mě se to povedlo. Sice to byly hudony nervů a úmorné práce, ale bylo to tak. Jenže teď nastala doba na změnu.

Výměna disku z 80GB SATA na Raptora 38GB s 10000 ot/min. To je taky jeden z důvodů reinstalace systému. Začal jsem od píky. Ted den, kdy mi spadl systém nenávratně, jsem bohužel čekal a stal se tím denní noční můrou. Co naplat, s vidinou nového a čistého systému jsem se dal na cestu zálohování přes MS-DOS z diskety a následně na instalaci nového systému. Dnes, druhý den po pohromě, je systém již skoro vybaven jako předtím, ale zdá se mi prázdný. Sice je to jako když vedle dědy postavíte novorozence nebo pocit jako když začne jaro a vyleze mezi sněhem první sněženka, ale vzpomínky na starý, dokonale vybavený a vyladěný systém je těžká. A to jsem teprve zjistil, kolik softwaru vůbec používám - nepřeberné množství. A nejhorší na tom je to, že to je minimum, které potřebuji.

A jako vzpomínku bych chtěl jenom napsat, na jakém hardwaru systém začínal a kde jsme teď. Takže v roce 2002 byla zakoupena základní deska, procesor atd. ASUS P4S8X, Intel Pentium 4 Northwood @ 2,4GHz, 512 MB RAM 233 MHz, integrovaná zvuková karta Realtec, graf. karta Winfast A280 se 128MB DDR2, monitor 15" LCD neznámé značky a DVD/CD-RW od ASUSU. Později jsem vyměnil zvukovou kartu za Creative SoundBlaster Audigy 2 Platinum, RAM za Kingmaxy 2x512MB 400MHz, monitor 17" LCD NEC, DVD/CD-RW Toshiba (ASUS odesel). Další rok jsem dostal k vánocům graf. kartu Winfast A400 Ultra TDH (tehdejší dělo maximální úrovně - high-end). Na té ale po dvou měsících odešly paměťové moduly, reklamace, dostal jsem novou. Tam odešly už po dvou týdnech. A tak mi po pár měsících s pomalou graf. kartou doručili Ati Radeon X850 Pro, kterou mám dodnes. Mezitím ještě mi odešel 80GB ATA disk a já musel přenést systém na nový, 80GB SATA disk, ke kterému jsem přidal Seagate 250GB HDD SATA a také nový monitor - Acer Ferrari F-20. Výměna myši genius za A4Tech X750, připojení různých zařízení... Mno prostě strašně moc různých komponent. Chudák systém, registry dostaly zabrat, seznamy ovladačů také. Proto za něj budu držet minutu ticha, protože tohle jen tak nějaký systém nevydrží a ještě v takovém výpočetním tempu.


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

Váňa

Jo, je to sice smutný, ale proč je to ve složce House?

Tos mu chtěl zavolat, aby ti vyléčil Wokna?


Váňa

Aha, tak sem se mírně překouk. Sorry


Alpha007

Není to v housovi, ale asi tě zmátla úvodní strana s novinkami. :)


Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007