AlphaBlog

Skrýt reklamu
Tisk z AlphaBlog.wz.cz

Studentova středa

Studentova středa

(14.11.2007 - 23:18)

Přesněji, tento článek má být o mně. Nevím, zda jsem student ve správném slova smyslu, protože student se pečlivě připravuje, škola ho zajímá a baví. Což o mně se někdy říci nedá. Ale dostat jsem se chtěl k úplně něčemu jinému. Často si mi někdo stežuje, že nestíhá a má toho moc, chce po mně pomoct s nějakou banalitou, že se učí a nemůže přemýšlet. Sice rád pomůžu, ale proč si nikdo neuvědomuje, že toho taky mám hodně? Vezmeme si třeba dnešek.

Ráno vstanu, vezmu si prášek, obléknu se, nasnídám, vyrazím do školy a tam se učím až do čtyřech hodin odpoledne. Pak přijdu domů, zničen a unaven a stejně zapínám počítač a otevírám nový dokument s názvem F_LABKY_5C_02. Trochu krkolomné, ale mě to vyhovuje. Ano, dělám laboratorky. A vůbec mě to nebaví, je to jedna z nejnudnějších věcí na škole. Každých 14 dní jedny. A tak dělám a dělám a koukám, že když ukládám finální verzi, už mi uteklo 5 minut z MASHe, která začíná v 19:25 na Primě. Přepnu tedy monitor na MASH. Dokoukám se, jdu do kuchyně si dát něco k jídlu, protože doma je jenom sestra. Zapnu televizi, mezitím přijede máma, dozvím se jejím zostřeným hlasem, že proč na ní nečeká teplá večeře, když není doma a pak přijede utahaná, dokoukám na to, na co jsem se koukal, a jdu sepsem. Půl hodinky kolem zahrádek ve sněhu, přemýšlím o smyslu toho, co dělám, co bych chtěl a nechtěl, co mě čeká a nemine a co bych si ze všeho nejvíc přál, netoulat se sám, ale s někým. Když koukám na ty zasněžené cesty, stromy a domy, připadám si skoro jako když člověk čte pohádku. Odehrává se krásný příběh, ale ty si ho bohužel jenom čteš a nikdy sám nezažiješ. Říkám si, kolik asi lidí bydlí v této ulici, v každém domě, bytě, za každým oknem. A přesto jdu dál sám.

A pak se dostanu opět domů, skočím do koupelny, jdu sem a přepadne mě hrozná chuť napsat něco o tom, o čem jsem přemýšlel sem, na blog. A tak píši. A jsem už u konce. Ale jenom u konce článku, protože až to teď uložím, zavřu a vypnu, lehnu si do postele a... Musím si přečíst 20 stran z učebnice dějepisu a to co nejpozorněji, protože mě zítra čeká písemka. A pak už je po půlnoci, ráno budík a celý den na novo.

Zasněžená ulice, noc - ilustrace

...


<< Zpět
Líbí se ti článek? Linkuj si!

Komentáře

K tomuto článku není žádný komentář.

Přidat komentář

Jméno:
Ochranný kód:
Ochranný kód - opište jej malými písmeny

Web je xHTML 1.0 Strict a CSS validní, optimální pro všechny prohlížeče, blog webu Alpha007.wz.cz, webmaster: Alpha007